טיפים

 Share

surfing trick tips

 

כניסה חוזרת לגל בק סייד

Backside Re-entry

הכניסה הגבית החוזרת לגל היא תנועה די בסיסית אבל אחת שדורשת תזמון ומיקום גוף מעולים בשביל שתושלם באופן יעיל.

 

התחל את פנית התחתית (בוטום טרן) עם מהירות מספקת לכיוון החלק התלול בגל בו שפת הגל עומד להישבר.  לאחר שהתחלת את פנית התחתית היה מחויב לה לגמרי וגלוש דרכה בשביל לתפוס מומנטום ולהיות אנכי לגמרי.

 

על עיניך להיות ממוקדות בשפת הגל בו אתה עומד לפגוע. על כתפיך להיות במצב שיאפשר לך להיות אל שפת הגל על ידי שיסבוב כתפיך יאפשר לך להיות אנכי באופן מקסימלי.  על הברכיים להיות כפופות כשמרוב הלחץ היא על רגלך האחורית. המשך ישירות במעלה בגל עד שהגלשן פוגע בשפת הגל הנשברת.  עכשיו עליך לשנות כיוון בכדי למנוע ממהירות והכוח המצטברים להפוך מעבר לקצה הגל.

 

כאשר שליש מהגלשן נמצא מעל שפת הגל סובב את הכתף המוליכה למטה ובחזרה לכיוון החוף. תנועה זאת תגרום לחלק גופך התחתון והגלשן לפנות בכיוון חלק הגוף העליון ולהסתובב לכיוון החוף. עליך להשעין על רגלך הקידמית כאשר מרכז הכובד של גופך נמוך (כלומר להתכופף) ובמקביל למתוח את רגלך האחורית.  מניחת רגלך האחורית תדחוף את רגלך זנב הגלשן מגב הגל ותוסיף "ספרי" וסגנון לתרגיל. יתכן וזה יגרום לזנב הגלשן להחליק אז היה מוכן! (תרגיל מאוד מסוגנן).  בשלב זה כיוונך יהיה אל מול נקודת הנחיתה ויתכן ותיתקע בשבירה של שפת הגל הנופלת בזמן שאתה נכנס מחדש לגל.

 

השאר נמוך ומרוכז מעל רגלך הקידמית עד שהגל מושך אותך בחזרה פנימה. מיד כאשר אתה מרגיש את התנועה יורדת לכיוון תחתית הגל העבר את משקל גופך מהרגל הקידמית לרגל האחורית בכדי למנוע "צלילת חרטום".  ספוג את הנחיתה בעזרת הברכיים והמשך לשלוש במורד הגל.

 

בכדי להפוך את התרגיל  הזה למאתגר יותר אתה יכול להרחיב את הגלשן שלך יותר למעלה משפת הגל ואתה יכול לנסות לעלות באופן אנכי לגמרי. הכניסה הגבית המחודשת היא תרגיל המעולה לגלים בהם נקודת הבירה היא תלולה מכיוון שהם מאפשרים חזרה על התרגיל מספר פעמים בגל נתון ובנוסף לכך הם אינם משעממים.

 

מפתחות:

 

1.                  היה מחויב לפנית התחתית שלך ברגע שהחלה.

2.                  סובב את הכתף המוליכה לכיוון החוף כאשר חרטום הגלשן היא מעל לשפת הגל

3.                  הרחב את רגלך האחורית והשאר נמוך

4.                  דחוף בעזרת הרגל האחורית בכדי למנוע צלילת חרטום.

 

     

 

סיבוב מלמטה בבק סיד

כניסה חוזרת בבק סיד

סיבוב מלמטה בפרונט סיד

קט בק בפרונט סייד

 

 
drive through your bottom turn to gain momentum

get completely vertical

turn your leading shoulder down back towards the beach

lean over your front foot while extending your back leg

The back leg extension will push your tail out the back of the wave

switch your weight from your front foot to your back foot

 

 

דף הבית