טיפים
 

0504329001 בית הספר הטוב בישראל לגלישת גלים 

surfing trick tips

 
Frontside Air

אריאל קדמי  

האריאל הקדמי נחשב כתרגיל בסיסי במה שנקרא היום תקופת "הניו סקול" של הגלישה ולכן למרות שלפי דעתי זהו התרגיל האווירי הקל ביותר לביצוע הוא עדיין מאוד מאתגר. לפני שתנסו את התרגיל הזה  עליכם לשלוט בקאטבאקים, פלוטרים וכניסות מחדש לגל באופן מלא והגלישה שלכם צריכה להיות מסוגננת ויציבה. 

לאחר שהתמחית בתרגילים שצוינו תפוס גל בגובה שבין 60 ס"מ למטר וחצי עם כוח וקיר. אתה תזדקק למהירות רבה כך שפמפם לאורך הקו כאשר אתה נשאר בין החלק האמצע וקצה הגל העליון.  יצר מהירות רבה ככל האפשר. חפש בגל חלק שעומד להסגר ובצע פניה תחתית מאמצע הגל לכיוון החלק בגל העומד להישבר. 

צבור מהירות ככל יכולתך בכיוון השפה המתעקלת של הגל על ידי כיפוף ברכיך ויצירת כוח דרך הפניה התחתית.  בנקודה הזאת על עיניך להתמקד בחלק של שפת הגל בו אתה מתכנן "להמריא" (לזנק) ממנו, ועל גלשנך להיות מכוון משפת הגל לכיוון האוויר. עכשיו עליך להמשיך במומנטום של תנועתך משפת הגל ולאוויר. ודא שגלשנך שטוח באופן אנכי על שפת הגל וכאשר אתה מזנק, על תנסה לקפוץ גבוה מדי בתחילה מכיוון שתסיים את הקפיצה עם נפילה. לכניסה לאוויר עליך לכוון את המומנטום שלך מקצה הגל על ידי דחיפת זנב גלשנך. 

כאשר אתה באוויר סובב את חרטום גלשנך לכיוון החוף בעזרת ישור קל של רגלך האחורית. משוך את הברכיים לכיוון החזה בכדי להישאר בשליטה ולשמור על סגנונך באוויר.  הקפד להישען קדימה ולא להישען אחורה מדי. אתה יכול להוסיף גיוון לאריאל בנקודה זאת בעזרת אחיזה כפולה, אחיזה שקטה, אחיזה קדמית וכו. 

התבונן כלפי מטה לכיוון הנקודה בה אתה נוחת, שחרר את אחיזתך הידנית בגלשן (במידה ובחרת לאחוז בו) ומתח את רגליך מעט בכדי שהברכיים יוכלו לספוג את המכה מהנחיתה.  מומלץ לנחות בקצף מכיוון שזאת היא הנקודה הרכה ביותר בגל. נסה לנחות שהגלשן שטוח על הגל (מאוזן). מיד שהגלשן פוגע במים כופף את הברכיים והשאר עם מרכז כובד מעל הרגל הקדמית. החלק הזה יכול להיות מעט קופצני כך שהשאר בתנוחה נמוכה וממוקדת. גלוש מחוץ לקצף והתלהב מכיוון שרק עכשיו ביצעת תרגיל מסובך.

 אריאלים קדמיים יכולים להיות מבוצעים בדרכים רבות, אך לדעתי הם נראים הכי טוב כאשר אתה משתמש בגל כרמפה שתכוון אותך לאוויר, ולא כאשר אתה עושה "אולי" מהגל.  צפה בסרט של טאג' בארו ולמד אותו מכיוון שאף אחד לא עושה אריאלים קדמיים יותר טוב ממנו. 

מפתחות: 

  1. צבור מהירות באמצעות גלישה וביצוע פניה תחתית וזינוק משפת הגל באופן נקי.
  2. דחוף את רגליך האחורית ומשוך את הברכיים לחזה בכדי להישאר בשליטה.
  3. התכופף לכיוון קדמית הגלשן.
  4. נחת בכוח והמשך לגלוש באופן נקי.

     

 

 

 

טיפים נוספים

כניסה חוזרת בבק סיד

סיבוב מלמטה בפרונט סיד

 

bend your knees and power through the bottom turn

your board should be aimed off the lip into the air above

your board should be flat on the lip when you take off

turn your board towards the beach by straightening out your back leg

pull your knees up to your chest to stay in control

extend your legs so your knees can absorb the impact

as your board hits the water bend your knees and stay centered