כתב נושא: אוסטרליה !  (נקרא 3204 פעמים)

nimrod

• אורח
אוסטרליה !
« ב- : אוקטובר 26, 2007, 07:11:04 AM »
זה קרה בכיתה ט, בחופש הגדול המשפחה נסעה לבקר את הדוד התותח שחי באוסטרליה, הגענו לסידני ומשם הוא אסף אותנו עד שהגענו לעיירה ברונסוויאק משהו כזה, העיירה הזאת מרוחקת כ10-15 קילמטר מביירון ביי, יש בה נהר שזורם ממש צמוד לים וזה מקום פשוט מדהים.
כל אוסטליה פשוט מדהימה ומרגישים בה באמת תחופש ואת היופי של הטבע.
בימים הראשונים התארגנתי וקניתי גלשן, התאריכים היו בין ה24-7עד ה 24-8 משהו כזה, חודש בערך.
הספקתי בסידני לראות את החוף הידועה של סידני שכחתי את שמו, אך החוף הכי מוכר בו, ביום הראשון שהגעתי לא היו בו כמעט גלים התקפות ממש נמוכות, למחרת נכנסה מערכת די חורפית והתקפות של 2וחצי מטר מדהימות נשברות בעומק של 500 מטר ונפתחות בצורה מדהימה,חוף פשוט מדהים, יש גם ביץ ברייק וגם סלעים בצד המזרחי של החוף.
הגעתי לביירון ביי והעיירה הזאת פשוט מדהימה כמה חנויות גלישה זה לא להאמין ובכלל דברי ספורט ! בבירוובן ביי פשוט נושמים את הים וזה סוג של אי כזה כי יש גם חופים בצפון וגם במזרח, משנותן למקום אופציה לקבל כמה סוגים של סוואלים.
העיירה מדהימה כמו שאמרתי ויש בה המון חנויות גלישה המון מקומות להשכיר גלשנים והמון מקומות למתחילים ללמוד לגלישה, יש שיעורים של קבוצה שיעור של 4 שעות שעולה איזה 20-30 שקל, לבן אדם, משהו מדהים ! המדריכים ברמה עולמית כמובן ובאמת שה םעושים לך כיף במים. תנאי הגלישה: בבירון ביי לא עולים הסוואלים הענקיים אלא דווקא לרוב תמצאו שם גלים שבין 30 סנטימטר לעד 2 מטר, רק חופים מסויימים מצליחים לקבל מעל הגובה הזה, הגל שם הוא פשוט מדהים נשבר בצורה מדהימה,יש ריפים ויש ביץ ברייקים מזג האויר שם בקיץ שלנו ששם זה סיומו של החורף הוא בערך 20-25 מעלות במהלך היום ו20 מעלות הים, חליפה אבל יופי של מזג אויר, הרבה שמש והרבה מאוד גלים ומקומות מדהימים, אני מאוד ממליץ בעיקר לאנשים שמתחילים או מתקדמים, ממליץ גם לשהות במקום לזמן ממושך,הטיסה מאוד יקרה אך החיים באוסטרליה פות או יותר כמו בארץ, אבל תאימנו לי ששם הם הרבה יותר טובים.
אתה קם בבוקר שותה מילקשייק של ליטר באיזה 7 שקל, מסתכל על הים ועל הספוט שאתה בוחר לגלוש בו פשוט מדהים...

מנותק Extreme_Surfer

• Hero Member
בעניין: אוסטרליה !
« Reply #1 ב- : אוקטובר 28, 2007, 08:05:35 AM »
גלשת על 2.5 מטר כבר בכיתה ט'..? סחטיין..

~Surf 4 Life~

מנותק ברי

• Jr. Member
  • **
  • מלדיבים חוף ציקן
    • טיולים
    • דוא
בעניין: אוסטרליה !
« Reply #2 ב- : ינואר 22, 2008, 10:28:21 PM »
כל הכבוד לך על הטיול והסיפור היית במקום הנכון בזמן הנכון
להתחיל לגלוש בבירון זה המקום גל תמיד נמוך יחסית לשאר האזור
גל ימיני שנשבר לתוך מפרץ בהתחלה הוא מהיר מאוד וצפוף נשבר מול סלע