הכל על איך שצילמו את הוידאו החדש של טאג' בארוו שעומד לצאת עד סוף השנה (לפי הבטחתו).

מאת: מאיה

מבוסס על כתבה מתוך transworld surf

 

מה דעתכם, אתם הולכים לגלוש ב'פיק' לגמרי לבד, תופסים 60-50 גלים ביום, מסוק צמוד אליכם ו-7 צלמים שמתעדים כל רגע, מתאים לכם?

 

"למעשה זה לא היה הרעיון שלי, קיבלתי את זה מה'סשן' האחרון ב-cd video  של דני ווי.

יש כל-כך הרבה רמפות חולניות בבית, ואנחנו תופסים כל-כך הרבה 'אריאלים' ענקיים, אז חשבתי למה לא לקחת מסוק ולצלם את זה מזוית אחרת".

רק יצא מהפה של הגולש מס' 3 בעולם בשנה שעברה ובום! יש לך את זה.

עוד אחת מהקונספציות הכל-כך פשוטות שרק הגאונים שבינינו מסוגלים לעשות.

"אבל חבר", נשמע קול זועק מצד גולשי העבר, וורן בולסטר צילם ממסוקים כשטאג' בארוו עוד היה ביצה מופרת.

טד גראמבו  ושין דביי  עשו זאת לפני שנים, אז אל תעשו לי 'טאג' בארוו קיבל שיגעון חדש'.

היי, עם כל הכבוד לותיקים, הם הראו את הדרך, אבל זו שנת 2004. לנו יש ציוד יותר טוב, הדינמיות של רמת הביצועים טובה יותר ו...טייס יוצא וייאטנם שחושב שהוא במלחמה.

ולכן הוידאו והתמונות בינתיים נכנסים לקטגוריית של  'לא נראה בעבר'.

"למעשה לא היה לי הרבה לתכנן מצידי" מצהיר טאג' בארוו."היו כמה דיבורים אבל לא הרבה יצא מזה. ואז מיד אחרי ברזיל, "ווילס" (סם מקלנטוש, העורך של מגזין הגלישה האוסטרלי  stab ) צילצל אליי ואמר שעכשיו זה הזמן הכי טוב לעשות את זה. הייתה לי תקופה נוראה בברזיל, אז אמרתי 'לעזאזל, באו נלך על זה!'. הכול התקדם מצוין, בתודות לריק ריפיסי. הוא היה מדהים. הוא השיג את המסוק והיה לו חבר שיוכל להטיס אותו. הוא השיג את צלמי הסטילס והוידאו. "סנייק" (ג'ק פטרסון) היה על הסקי. הגלים היו מושלמים. לא היה אף אחד בסביבה. הכול תוכנן ברגע, אבל זה היה יותר טוב משמשהו יוכל להאמין".

במשך יומיים טאג' בארוו והגלשן הקבוע שלו, WEBBER  "11'5 שורט  בורד, גלשו בצינורות מושלמים(הריף מתחת היה כל-כך רדוד, עד שבקלות הוא יכל להוריד לך חלק מהקרקפת ולהאכיל בזה את הדגים).

בזמן שהמסוק חג מעל, 7 הצלמים(3 במסוק, 1 במים ו-3 על האדמה) מתעדים כל רגע נתון.

אחד הצלמים טוען שהצילום לא עושה צדק עם המציאות לגבי מה שהיה שם.

"כשהייתי ב'פיק' ושמעתי את הרעש של המסוק מגיח מעל הגבעה, התחלתי להתפחלץ" משחזר טאג'.

"זו הייתה ההרגשה הכי חולנית, כאילו שאני נמצא מול 150,000 איש. במשך יומיים גלשנו על גלים מושלמים בלי אף אחד וצילמנו הכול. ניראה לי שתפסתי 50 גלים ביום הראשון ו-60 גלים ביום השני. הטייס השתגע, הוא קירב את המסוק למטה כל-כך ושייט לאורך הגלים יחד איתי. לא דאגתי שאני נימצא קרוב ללהבים אבל הוא היה קרוב מספיק עד כדי כך שלעיתים עפתי מהגל".

הצפייה בטאג' גולש מתחת, גרמה לטייס להשתוקק ל'אקשן' אמיתי."בואו נתפוס כמה כאילה לעצמנו" הוא צעק תוך שהוא לוקח את המסוק למטה פחות מכמה 'פיט' מעל הגלים וטס לכיוון ה'פיק', הכול נעשה קצת יותר מידי עבור אחד הצלמים שהיה במסוק, שמיד אחר-כך ביקש העברה לקרקע בטוחה.

למרות הבעיות הקטנות, התמונות והוידיאו מוכיחים שהתיעוד של היומיים מדהים. אבל עדיין נשארו שתי שאלות לא פתורות-מתי ניראה את הסרטון?, וכמה כל זה עלה לעזאזל?

"ובכן, הסרט הוא מדהים" אומר טאג' בחיוך. "בנוסף לצילום הדיגיטאלי, אני חושב שצילמנו 15 רולים של 16 מ"מ, וזה מצחיק כמה שזה מוצלח. מהאוויר, הריף נראה מדהים. מסתכלים למטה כשאתה עובר בצינורות ועושה 'אריאלים' גדולים, זה מטורף. זה יהיה בטח 'סשן' הסיום של הוידאו הבא שאנחנו מוציאים(שטאג' מבטיח שהוא יהיה עוד השנה), זה לבטח".

והסכום? " הכול עלה 15,000$ , שרובו יצא מכיסי, אבל בודאי 'בילאבונג' יוציאו עבורו כסף מתקציב הוידאו שלהם.

אז הנה לכם. טאג' בארוו, ה'לורד' של התעופה, הגדיר מחדש את אריאל הגלישה שוב.

אבל מה אחר-כך? מה הוא יוכל לעשות אחרי זה?

אין לדעת הכול כיד הדמיון הטובה.

 

דני וואי מראה לכולם מה אפשר לעשות עם סקייטבורד

 

              

 

תמונות ארכיונית של טאג' בארוו

 

    

 

תמונות מתוך הוידאו האחרון שצולם מהמסוק

 

ש לכם כתבות נשמח להעלות שלחו אלינו שלח לנו דואר

                          לדף הקודם