נוסעים לסרי לנקה
מאת: ברי
למידע נוסף פורום טיולים

סרי לנקה תחזית גלים
 

מידע כללי:

סרי לנקה היא מדינה,צורתו של האי סרי לנקה היא כטיפת ענק שנשרה מהודו. אי שנמצא בדרום מזרח הודו (נודעה כצאלון עד שנת 1972),שייכת ליבשת אסיה כשבירתה היא קולומבו והיא גם העיר הגדולה באי. שטח האי הוא 65.000 קמ"ר ,פי שלוש ממדינת ישראל לערך,אורכה של סרי לנקה 350 ק"מ בלבד, רוחבה המירבי 180 ק"מ.אוכלוסיה המונה כ- 20.000.000 נפש.  תושבי האי מתחלקים למספר קבוצות כשרובם בודהיסטים והשאר טמילים נוצרים ומוסלמים.אין צורך בוויזה לישראלים.   המטבע של סרי לנקה הוא רופי סרי לנקי, אזור זמן 6+ UTC והקידומת הבינלאומית היא 94+.                     

מרכז האי וחלקו הדרומי מורכב בעיקרו מהרים וגבעות ואילו החלק הצפוני של האי מישורי ויבש. האקלים ברוב חלקי האי הוא טרופי אך האזור ההררי נהנה מאקלים ממוזג ונעים. בחופים ובמישורים ממוצע הטמפ' הוא 27 מעלות צלזיוס ובהרים קריר יותר וממוצע הטמפ' עומד על 16 מעלות צלזיוס.                                         מומלץ לטייל קצת באי עצמו ולהיכנס לכוון הרים לראות את הנופים המרהיבים ויוצאי הדופן. בסרי לנקה שפע בעלי חיים, נפוצים במיוחד פילים, נמרים, איילים, קופים, דובי הימלאיה, חזירי בר, נחשי קוברה, תנינים וצבים. סרי לנקה כיום היא מאחת יצואניות התה החשובות בעולם.

גלישה בסרי לנקה:

הגלים של סרי לנקה הם גלים שמגיעים משקעים חזקים שמתחוללים מצפון לקוטב הדרומי זה אותם גלים שפוגעים במערב אוסטרליה אינדונזיה והמלדיבים.  סרי לנקה זה אי אחד גדול שמסביבו יש ים פתוח ואין שום הסתרה מה שמאפשר שני צדדים של גלישה לאורך כל השנה וזה היתרון  על פני מקומות אחרים.                                

הגלישה באזור הדרום מזרחי של האי בחודשים מאי לאוקטובר ובחצי הדרום מערבי של האי העונה היא בין דצמבר לאפריל .המים חמים 27-28 מעלות כל השנה ולכן אין צורך בחליפות.                                              בסרי לנקה יש הרבה חופי גלישה טובים שבחלקם יש מספר פיקים מצוינים מהמפורסמים והמרכזיים.

ארוגם ביי - Arugam bay

אחד הגלים המפורסם ביותר באי, ארוגם ביי ממוקמת בסמוך לעיירה פוטוביל בצידו הדרום מזרחי של האי. הגל הוא גל פוינט ימני ארוך מאוד שיכול להגיע ל-350 מטר , גל שנשבר מעל קרקעית ריף.

בשנים האחרונות המקום הפך די פופולארי כאשר בעונה אפשר למצוא גולשים מכל העולם וכמובן מישראל בגלל שהגל הוא מאוד ארוך יש לכל אורכו מספר פיקים ולכן הצפיפות לא מורגשת כאשר בחלק הימני של החוף יש את הפיק שמקבל את הגל הגובה ביותר.יש גם את פוטוביל מרחק של 20 דקות נסיעה  בטוק טוק (מונית מקומית) מארוגם ביי,גל ימני ארוך מאוד עם קטעים של צינורות מדהימים, גל מהיר מאודלמתחילים שביניכם יש את  חוף ה"בייבי" שנמצא ליד  פוינט ארוגם ביי תוכלו ללמוד בכיף על גלים חמודים ידידותיים ולא מאיימים.                                    

הגלישה היא עם גלשנים רגילים כמו שאתם גולשים בארץ,הגלים בצד הזה של האי  הם גלים בגובה של בין מטר לשניים בממוצע בעונה אבל כאשר נכנס סוול גבוה ארוגם ביי יכול להחזיק גם ים גבוה
  יש מספר חנויות גלישה כך שאפשר למצוא שם ציוד גלישה.

 

Arugam Bay Photo

היקדואה - Hikkaduwa

עיירת הגלישה המרכזית בצד הדרום מערבי של סרי לנקה. גלים שנשברים על קרקע סלעית אבל שטוחה וידידותית.                                                              מול העיירה יש שבירות ריף נחמדות מאוד שאפשר לגלוש בהם גם ימינה, גל צינורי קצר ולפעמים גם מסיבי, וגם שמאלה כשגל טיפה יותר ארוך.  בימים טובים  הגל מגיע לאורך של 150 מטר.

בהיקדואה תוכלו למצוא כל מה שאתם צריכים ויותר מכך גלים מצוינים מסעדות טובות בארים על החוף חנויות גלישה וגם עם טיפה מזל חברה נשית מסבירת פנים, בקיצור היקדואה היא עיירת גלישה לכל דבר.

ככלל הצד המערבי של האי מתאפיין בלא מעט שבירות טובות,שווה בהחלט לתור ולחפש אחריהם, זאת אומרת מומלץ בחום לצאת מהיקדואה ניתן להשכיר טוק טוק (מונית מקומית) במחיר סביר ולמצוא לא מעט גלים מבודדים יחסית כאשר המקומיים מאוד נחמדים.    אחד המקומות ששווה לבדוק אותם הוא השבירות במידיגמה,ששם תוכלו למצוא שבירה שמאלית נחמדה וגם גל ימני חזק שמתאפיין בצינור מעל ריף.          חשוב לציין שישנם מקומיים במים, רובם נחמדים מאוד ועוסקים בענף הגלישה,אז כמו בכל מקום שגולשים מטילים בעולם צריך ורצוי לתת כבוד למקומיים.

 

Hikkaduwa Photo

זכויות יוצרים © 1957-2010 Topsea. כל הזכויות שמורות