סיפורו של סטינגר
אחד הגולשים הראשונים בנתניה

כאן שלמה למפרט מנתניה  המכונה גם " סטינגר" –

הגעתי לישראל מברזיל באמצע שנות ה70 (בברזיל התחלתי עם האהבה לגלישה ולים).גרנו בנתניה בגלל הים  ןהתחלתי לחפש דרך להתחיל לגלוש בישראל..בתקופה זו נסעתי  בסקייטבורד  מקצועי בעיר (אנשים בנתניה לא תמיד ידעו מה זה...)וחיפשתי נואשות לבנות/לקנות גלשן. בביקורים הראשונים בתל אביב הכרתי את טופסי כשעוד בנה עם קצף ירוק,צהוב ואני בקושי ידעתי עברית.דרך טופסי הכרתי את ניר.נהגתי לנסוע באוטובוס כל פעם שהתאפשר כדי לבקר.

אז נעשו הרכישות הראשונות של גלשנים מניר ע"י נתנייתים-( 1 ע"י בחור בשם עופר אלשטיין ו-2 על ידי). באותה תקופה לניר היה שיגעון הלהבות (בטוסטוס ובכל מקום)  עופר הזמין גלשן עם להבות  15 2 ס"מ  ואני באתי עם הרעיונות מברזיל וביקשתי מניר לבנות לי גלשן בגובה מקסימום  185ס"מ . האמת שניר התעקש שזה גלשן קטן מדי (למרות שכבר אז בברזיל הגלשנים נבנו בגדלים כאלה).בסוף התפשרתי וניר בנה לי גלשן   200 ס"מ  לייטינג בולט סטינגר וככה  קיבלתי את הכינוי סטינגר .הייתי אז תומך נלהב של הגלשנים של ניר.גולשים נשלחו על ידי לרח' פרנקפורט 8 להזמין גלשנים בשנות ה70.במקביל התחילו הנסיונות לבנות גלשנים בנתניה (מחומר שקנינו מניר). חבורת הגולשים הראשונים בנתניה התרחבה בסוף שנות ה70 אך כללה לא יותר מ10-15 גולשים (ירון פרקש,עדי גל,דני גל,ערן,שי אביבי ,סרגי'ו,משפחת קוצר,פרוספר,יוסי ברונפמן  ועוד...)אז עוד  נסענו לראות יום רביעי הגדול במלון דן  אכדיה בהקרנת -8 מ"מ.

מאוחר יותר הצטרפו "הילדים" ביניהם גם מעוז מילר , מנשה ,ציון אבירם, ואחרים(ציון עוד קנה ממני את הגלשן המרק ריצארדס הראשון שלי).

בתקופה זו היתה גם חברה חולצות של משפחת קוצר שלקחו ממני דוגמאות של חולצות גלישה שלי והדפיסו ומכרו בארץ.

חופי הגלישה העיקריים היו האמצע עם גלי ימין יפים בים גבוה ,הצפון (היום קונטיקי) והדרום עם צינורות חוף.

 צירפתי רק 2 תמונות מיני רבות :

1-       סוול ענק בחורף של שנות ה70 בנתניה עם ים קלאסי שאחרי מאבקים הצלחנו גולשים בודדים להגיע לגלים ולגלוש (הגלים נשברו 200-500 מטר אחרי השובר ).

2-       אני גולש בשנות ה70 במה שנקרא האמצע בנתניה (באמת נוסטלגיה)

מאז התפתחה נתניה מאוד בתחום הגלישה וכמות הגולשים גדלה בהתאם. 

גלשתי בלא מעט מקומות בארץ ובעולם : מעבר לברזיל  שאני מכיר טוב מאוד ,דרום אפריקה -ג'יי ביי ,הוואי 3 חודשים ב87 שם גרתי עם טוד הולנד( ארהב)וגלשתי הרבה גם עם סיימון לו(אוסטרליה),בשנות השמונים גלשתי 3 חודשים בקליפורניה  שם עזרתי בחנות של בן דוד של שון טומפסון בסנסט בולברד-סנטה מוניקה ),בקוסטה ריקה גלשתי עם אשתי עוד ב 1990-91  והרשימה ארוכה מאוד ... (אשתי-אגב היא גם ברזילאית והביאה איתה מברזיל בשנות ה80 בוגי מאך 7  שגלשה עליו).

גם היום גלישות הבוקר (כשיש גלים) הם חובה אצלי ובסופי שבוע הילדים שלי עדן וגל מצטרפים ...   

האמת אינסוף לסיפורים ...

מקווה שהוספתי משהו ...

KEEP SURFING
שלמה   
STINGER

נתניה
לעמוד הקודם יש לכם כתבות נשמח להעלות שלחו אלינו