נוסעים למלדיבים
למידע נוסף פורום טיולים

מאת: ברי

טיולי גלישה לאיים המלדיבים- אחד המקומות הטובים בעולם לגלישה והמקום הנוח בעולם לספארי גלישה על יאכטה . המלדיבים בנויים מרצועת איים בצורת טבעת, כאשר האיים קטנים מאוד וקרובים היאכטה עומדת על עוגן בין האיים המים שם עמוקים ושקטים מה שגורם להרגשה בטוחה מאוד ויציבה גם כאשר הים גלי . ממקום העגינה של היאכטה אפשר לראות את ה"פיק" או מספר "פיקים" מה שגורם לנוחות מקסימאלית באשר לבחירת  הזמן המתאים לכם לגלישה, במקומות מסוימים בשל הקירבה בין האיים אפשר להתפצל ולגלוש בשתי "פיקים" ,כל אחד מהקבוצה גולש איפה שבא לו.הגלישה היא משעות הבוקר המוקדמות על לשקיעה. במשך היום יש באפשרותכם לגלוש מספר פעמים כאשר בין גלישה לגלישה עולים ליאכטה לאכול לנוח ולשתות מים.

 

ביאכטה יש מספר אנשי צוות אשר דואגים במשך כל היום להנאתכם המרבית ארוחות טובות ,ניקיון הסירה והחדרים ושרות הובלה לאזור הגלישה וחזרה בסוף הגלישה עם סירת השירות ששמה דינגי.
החוויה שאתם עומדים
לחוות היא בראש וראשונה מהגלים הנדירים הנשברים על סלע יחסית ידידותי,גלים ארוכים שבסופם הרגליים רועדות,לפעמים בגלל אורך הגל במקום שאחד יוצא מהגל גולש אחר מתחיל. ה"פיק" הוא לאורך עשרות מטרים לאורך האי כך שאין אף פעם בעיה של תפיסת גלים. הגל הוא קיר של מים שנשבר מסביב לאי,גל מהיר אבל נוח לביצועים ,כאשר התנאים אופטימליים יש צינור ארוך.הגל הוא יחסית עדין במסת המים שלו אבל זה לא גורע מהכוח שלו.

תחזית גלים מלדיבים
 

 הגל הוא יחסית עדין במסת המים שלו אבל זה לא גורע מהכוח שלו. בגלל מבנה הגל שנשבר בצורה סיבובית מסביב לאי מאוד קל לעלות שוב ל"פיק" החתירה היא באזור המים העמוקים ושם אין שבירה של גל.
מה שקורה בפועל כאשר אתה מסיים גל אתה מתחיל לעלות שוב ותוך כדי העלייה
ל"פיק" אתה רואה סרט גלישה לנגד עינך.
 בגלל צלילות המים במשך הגלישה רואים מלא דגים ואלמוגים בשלל צבעים, לפעמים נראה שמאוד רדוד באזור הגלישה בגלל הצלילות אבל כמעט ואין סיכוי לפגוש את הסלע בצורה לא ידידותית ברור שלא מומלץ לקחת סיכונים מיותרים.

רוב הזמן אין צפיפות במים מה גם שלכם יש יתרון שאתם יכולים לעבור חוף עם היאכטה או לצאת לנוח עד שתרד הצפיפות או ישתפרו הגלים.
יש  באוקיאנוס ההודי דגה הכי פורה
בעולם כאשר אתם צוללים שם עם מסכה ושנורקל העולם שנגלה לעינכם מתחת למים הוא קשה להסבר כמות הדגים וסוגיהם היא עצומה.     האלמוגים שם מרהיבים צלילות המים היא נדירה, במשך כל היום אפשר לדוג בחכות מהיאכטה ולאכול דגים עד שמתפוצצים.
 כאשר אתם בספארי גלישה הים לנגד עינכם יום ולילה אתם חיים ונושמים אותו גם בחלומות בלילה.

 

חודש Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sept Oct Nov Dec
תנאי גלישה לפי חודשים
גובה גלים בפייט (ft.) 2 2 4 4 4-6 4-6 4-6 4-6 4 4 2 2
כיוון הסאוול S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE S-SE
טמפרטורה ממוצעת בחוץ 26÷ 26÷ 28÷ 28÷ 28÷ 28÷ 26÷ 26÷ 26÷ 26÷ 26÷ 26÷
גשם ביום בממוצע) 2 2 2 2 13 13 13 13 10 10 6 6
טמפ' מים 27÷ 27÷ 28÷ 28÷ 27÷ 27÷ 26÷ 26÷ 27÷ 27÷ 27÷ 27÷

 אתם הולכים לחיות את הים הרבה מעבר לחווית הגלישה, הנוף הוא עוצר נשימה עשרות איים בכל מיני צורות וגדלים מצד אחד גלים ומצד שני מפרצים טבעיים ושקטים מים בצבע טורקיז עם חופים בתוליים.
הגלשנים שמתאימים לגלישה במלדיבים הם אותם גלשנים שאתם גולשים ורגילים
בארץ כך שאין צורך בגלשנים מיוחדים,כדי להצטייד בגלשן רזרבי נוסף או לקחת גלשן רזרבי בשותפות עם חבר לסירה.העונה של הגלישה במלדיבים מתחילה בחודש אפריל ומסתיימת בסוף ספטמבר כאשר בתקופה זו תדירות הגלים באזור זה היא מהגבוהות בעולם.טמפרטורת המים מפנקת במשך כל העונה26-28 מעלות צלסיוס.

    צוות טופסי מכיר את אתר גלישה זה מזה מספר שנים ומבקר בו מדי שנה מספר פעמים.הידע שנצבר במשך השנים נותן לגולשים לנסוע בגישה שאתם מגיעים למקום קסום פראי וטרופי ויש מי שחשב על כל פרט ופרט בשבילכם. אנחנו נותנים מהידע שלנו אליכם לפני הטיול על ידי מפגש קבוצתי ,יש אפשרות של צירוף מדריך גלישה שיצטרף לטיול ויגרום להנאה מקסימלית של חווית הגלישה בזה שידע מניסיונו איפה למקם את היאכטה בלילה בכדי שבבוקר מוקדם לפני שמישהו יבין אתם תהיו במקום הנכון ובזמן הנכון.