האיים המלדיבים  

 

וזה הסיפור: במלדיבים יש כ- 1192 איים שנמצאים בצד הצפוני של האוקיאנוס ההודי,רק 202 מהאיים מיושבים,התושבים מוסלמים.ב-20 שנה האחרונות פיתחו את ענף התיירות,המהווה חלק מרכזי בהכנסתם.

מלונות הגלישה הם לואי פושי  ו- טארי וילג'  אבל גם אפשר לישון בסירת הספארי שמטילת בפיקים הדרומיים יותר.חובה להצטייד בתיק עזרה ראשונה,וציוד גלישה כי לא ניתן להשיג במקום כלום. 

מהמלון לואי פושי היה ניתן לשוט בסירה שלוקחת אותך כל שלוש שעות לאזורי גלישה שונים.זה עולה 7 דולר לשלוש שעות 

שבירות מומלצות:

לואי פושי:  פינה טובה וחלולה שבימים גבוהים היא מתחברת לשתי שבירות.

ציקנס: פינה ארוכה ומהירה שנשברת לצד שמאל השם של החוף ניתן למקום בגלל חוות העופות שנמצאת על האי הסמוך.ניתן להגיע רק באמצעות סירה.

נינג'ה : פינה איטית שנשברת ימינה מתאים למתחילים וללטנגבורד גל מעל למטר וחצי מקלקל את השבירה. ניתן להגיעה רק בסירה.

קוקס: גל גדול עם צינור חזק הפינה לא כל כך ארוכה אבל חזקה. ניתן להגיעה אך ורק בסירה.

סולטנס:גל מצוין לצד ימין שבירה ארוכה ולא נהרסת בימים גבוהים.ניתן להגיעה בסירה. :

הונקיס:גם כן גל מצוין שבירה שמאלית חזקה וארוכה.ניתן להגיעה באמצעות סירה.

ג'אל ברייק: שבירה ימינית טובה וארוכה בימים גבוהי ונמוכים.ניתן להגיעה בסירה.

איך מגעים: הטיסה כוללת שלוש עצירות.עצירה ראשונה היא לאחר 45 דקות טיסה מנמל התעופה בן גוריון לעמן שבירדן ואז 6 שעות טיסה לסירלנקה ומשם שעה למלדיבים.במלדיבים אוספים אותך בסירה לאי,ואז אתה שם.

דעה אישית: לי קוראים מור ששון ואני עוד מעט בן 13.זה היה טיול הגלישה הראשון שלי בחו"ל והוא היה מדהים. הייתי שם 3 שבועות ונהנתי מכל דקה,במיוחד מהגלים המדהימים והארוכים שהיו. לא נהנתי מהאוכל שהיה,אבל חוץ מזה,היה סבבה.טסתי למלדיבים עם חבורה של 15 גולשים מהארץ,שהיו מאוד נחמדים. פגשתי אותם בשדה התעופה בתל אביב ומשם לא נפרדנו לרגע,במים וגם מחוץ למים.הם היו אחלה.בתוך החבורה היו גם אוריאן קנצפולסקי ובר זינר שאיתם טסתי,ישנתי אכלתי וגלשתי בפעם הראשונה שלי לבד בחו"ל.עד לרגע שהגענו למלון לא הפסקתי להתרגש אבל שהגענו למלון ההתרגשות שלי התעצמה.חשבתי לעצמי: איך יהיו הגלים? ואיך אני אסתדר בים כזה שלא גלשתי בו בחיים? ועד... וכשתפסתי את הגל הראשון,לכל השאלות שלי היו תשובות ומאז נרגעתי והתחלתי להיכנס לעניין.זהו,אין לי עוד מה להגיד לכם,חוץ משאסור לכם לפספס את המקום המדהים הזה.

ביי.  

שיעור גלישה במלדיבים

 

        

טיול גלישה למלדיבים

               טיסה נעימה מור ששון              

  בית הספר  טופסי עושה גם קורסי גלישה במלדיבים לפרטים צרו איתנו קשר