כתב נושא: שחזור המפץ הגדול!!!  (נקרא 35541 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק shlomi

• Hero Member
    • דוא
שחזור המפץ הגדול!!!
« ב- : ספטמבר 08, 2008, 04:35:12 AM »
מה אתם אומרים? תקראו: (העתקתי..)

הניסוי הגדול בהיסטוריה, בו יימחצו חלקיקים תת אטומים, יתקיים בגבול צרפת-שוויץ. המתנגדים: "חורים שחורים יבלעו את העולם"

הניסוי הגדול בהיסטוריה יתקיים בגבול בין צרפת ושוויץ ביום רביעי הקרוב, ורבים סופרים את השעות לקראת מה שהם רואים כסוף העולם.

הארגון למחקר גרעיני של האיחוד האירופי (CERN) תכנן בשנים האחרונות ניסוי, שעלותו 7.7 מיליארד דולר, ומטרתו לגלות מה קרה לאחר שהעולם נוצר במפץ הגדול. לשם כך נבנתה מנהרה מיוחדת (LHC) בה ירסקו חלקיקים תת אטומים אחד לתוך השני במהירות קרובה למהירות האור.

פרסומתהשאיפה של המדענים היא לשחזר בעזרת מאיץ החלקיקים את הסביבה שנוצרה חלקיקי שניות לאחר המפץ הגדול, ואולי על ידי כך לגלות את הסודות הכמוסים בנוגע ללידת החיים. ייתכן גם כי יצוצו פרטים נוספים בנוגע לחומר הבלתי נראה שמחבר בין חלקיקים (dark matter), ומרכיב את רוב היקום.

החשש של מדענים אחרים הוא שהניסוי יפער שורה ארוכה של חורים שחורים קטנים שיגרמו לרעידות אדמה, לגלי צונמי ענקיים, ואף יבלעו את כדור הארץ על כל יושביו. לשם עצירת הניסוי, הם אף החלו לפעול באמצעים משפטיים, שבינתיים העלו חרס.

"מזג האוויר ישתנה לחלוטין, כל בעלי החיים יימחו, ומהר מאוד כל כדור הארץ ייאכל", אמר המדען הגרמני אוטו רוסלר ל"טיימס אוף אינדיה". "אם אתם יכולים לצפות בניסוי מהירח - תעשו זאת. זה יהיה הארמגדון התנ"כי, כשגם ענן מאש עשוי לפרוץ".

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
בעניין: שחזור המפץ הגדול!!!
« Reply #1 ב- : ספטמבר 08, 2008, 05:44:17 AM »
בולשיט רציני.
מהיכן העתקת??

קצת קשה להתחיל להסביר כאן סוגיות של תורת המודל הסטנדרטי בפיזיקה ... אבל בשביל קצת להרגיע את החברה.
1. מדובר במאיץ באנרגיות גבוהות יותר יחסית מאשר הצלחנו לחולל עד כה שמטרתו לייצר חלקיק (בוזון היגס סתם למי שסקרן לגבי שמו) שהוא כבד במיוחד ומתקיים חלקיקי שניות אפסיים. כל זאת כדי לאמת או לשלול תיאוריה פיזיקלית מסוימת.
2. אנו מופצצים בקרינה קוסמית אשר טעונה אנרגטית הרבה יותר מאשר בני אדם מסוגלים לעת עתה לייצר, והיי, אנחנו עדיין כאן.
3. בטח תשאלו אז למה לא משתמשים בקרינה הקוסמית למטרות ניסוי. התשובה היא: "כן, אנחנו משתמשים בה, רק קצת קשה לכוונן אותה (:"

בוא נאמר שאני אישית יותר חושש מהנזקים שאנו עושים לכדור הארץ באופן הקונבנציונלי, דהיינו: חירור האוזון, זיהום הימים, האויר ומי השתייה והכי נורא וגרוע מכול - זריקת אבטיח נטול גרעינים על חוף ים ישראלי בסוף הקייץ מועט הגלים שעבר עלינו...

מנותק shlomi

• Hero Member
    • דוא
« Reply #2 ב- : ספטמבר 08, 2008, 06:14:02 AM »
משם העתקתי: http://news.walla.co.il/?w=//1342556
זכותך לחשוב שזה בולשיט אבל יש גם אחרים (מדענים) שמומחים לזה וחושבים אחרת
למרות שגם אני חושב כמוך... ;)

מנותק ita

• Hero Member
« Reply #3 ב- : ספטמבר 08, 2008, 07:36:36 AM »
נשמע קצת מפחיד למרות שאני בטוח שזה יהרוס את העולם בערך כמו באג 2000  :P
גלישה זה החיים, ים זה עולם.

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #4 ב- : ספטמבר 08, 2008, 08:08:55 AM »
משם העתקתי: http://news.walla.co.il/?w=//1342556
זכותך לחשוב שזה בולשיט אבל יש גם אחרים (מדענים) שמומחים לזה וחושבים אחרת
למרות שגם אני חושב כמוך... ;)

תשמע קטונתי אבל ....
אם תקרא בעיון תגלה שהם מצטטים את אוטו רוסלר.
אוטו רוסלר, מסתבר, הוא ביוכימאי בהשכלתו אשר כותב כתיבה פובליציסטית מדעית במגוון של נושאים.
הוא בונה טיעון ע"ס תיאוריה מ-1912 שלא ממש הוכחה עד כה. יתרה מזאת, אם הוא צודק, אז צריך לקחת את פרס הנובל של סטיבן הוקינגס (זוכר, זה המשותק על כסא הגלגלים) אשר בין השאר ביסס תיאוריה די מוצקה מדוע אין מיקרו חורים שחורים.
אגב, אם סטיבן הוקינגס טועה, מן הסתם היינו מוצפים בחורים שחורים מיקרוסקופים שחולפים בחלל ובגדול מחוררים לנו את הצורה.
מה לעשות, זה לא ממש קורה, כן?

עכשיו לשיקולך, ואני מקצין כאן בכוונה תחילה. למי אתה נוטה להאמין ??

מנותק amirgal

• Hero Member
    • דוא
« Reply #5 ב- : ספטמבר 08, 2008, 01:29:25 PM »
המפץ הגדול הוא לא פיצוץ פיזי כלשהו או משהו כזה, הוא גם אף פעם לא קרה, המפץ הגדול, או יותר נכון מה שהפכו את המפץ הגדול (היווצרות היקום הזה) הוא התנגשות בין מימדית, שני מימדים שנפגשים ויוצרים מימד חדש.

בניסוי בעצם הם לוקחים פרוטונים ואנטי פרוטונים ומאיצים אותם כמעט באותה מהירות של האור וכתוצאה מכך אמור לקרות משהו. מה שכן צופים שיקרה הוא אירוע קוונטי, וממש אבל ממש לא חור שחור ,לכדור הארץ יש עוד מליארדי שנים עד שיהפוך לחור שחור ככה שחור שחור לא רלוונטי.
קצת קשה לי להסביר מה זה אירוע קוונטי, אבל בכל מקרה נתתי הסבר די גדול.

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #6 ב- : ספטמבר 08, 2008, 03:05:20 PM »
המממ אני לא בטוח שאני ממש רוצה להכנס לזה ולהסביר אבל אם יהיה כאן ביקוש ....  ;)

בכל אופן, קצת כדי לסבר את האוזן. כדור הארץ לא מסוגל להפוך לחור שחור בשום תנאי. מדובר על כך ששמשות בסוף חייהן עלולות להפוך לחורים שחורים. במקרה של השמש שלנו, זה לא הולך לקרות, עוד מילארד וחצי שנים לערך היא תתנפח ותהפוך להיות ענק אדום (מסלולה יעבור את זה של מאדים , הווה אומר, ביי ביי כדור הארץ) ואז תצטמק להיות ננס חום.
אין לשמש שלנו מספיק מאסה כדי להיות חור שחור....   איזה באסה, אה?

אבל לא חסרים חורים שחורים ביקום. במרכז כמעט כל גלקסיה. כן, כולל זאת שלנו, ישנם חורים שחורים ענקיים אשר בולעים עם הזמן את הכוכבים שסביבם. לא, לא להבהל, לנו זה לא רלוונטי כי אנו על אחת הזרועות של שביל החלב, רחוק מהמרכז.

החשש של עורכי הניסוי הוא שאנו ניצור מיקרו חורים שחורים. חורים שחורים שגודלם תת אטומי. כמו שהסברתי קודם, זה לא ממש סביר שיקרה, סטיבן הוקינגס הצליח גם לגבש תיאוריה כללית לגבי חורים שחורים אשר תומכת במצב הנוכחי שהיקום לא ממש מלא בחורים שחורים מיקרוסקופים.  שוב, לא אכנס להסבר.

ואגב, ישנו מאמר שפורסם בהארץ, לא טרחתי להביא כאן את הלינק, שמספר כיצד ועדה של מדענים מחוץ לצוות ה-LHC בדק והגיע למסקנה, שאין חשש.

לגבי המפץ הגדול, ביננו, אין ממש קשר. מנסים סך הכל לדמות תנאים דומים שהיו קיימים בננו-סקונדות הראשונות של המפץ הגדול. בין זה ובין לייצר מפץ גדול יש פער.

בוא נאמר גם, שאם טעיתי והיקום למעשה מגיע היום לסיומו, אני מתיר כאן לחברה לכסח לי את הצורה  :D

מנותק eshilon

• Newbie
  • *
    • דוא
« Reply #7 ב- : ספטמבר 08, 2008, 03:09:13 PM »
שמעו חברים הפתעתם אותי !
לא תיארתי לעצמי שלגולשים יש עוד משהו ב"קופסא" מלבד גלישה....סחטיין על האינטלגנציה יישר כוח!!

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #8 ב- : ספטמבר 08, 2008, 03:12:49 PM »
אני חושב שפרסמתי כאן בשעתו לינק לכתבה מרתקת על גולש, שהוא במקרה גם מתמטיקאי, שהצליח לגבש תיאוריה חדשה ומרתקת שמצליחה לתאר את המציאות הפיזיקלית טוב יותר מאשר קיים. משהו שאיינשטיין בשעתו ניסה (מה שקרוי "תורת השדה המאוחד") ולא ממש הצליח.

חפש בפורום.

והאיש הוא גולש ותיק, שמסתובב בעולם בקראוון, משהו בסגנון של דוק פסקוביץ'.  ;)

אגב, כמה כאן טרחו וראו את הסרט SURFWISE לאחרונה?

מנותק אסף

• Hero Member
« Reply #9 ב- : ספטמבר 08, 2008, 04:28:13 PM »
הניסוי הזה הוא לא במקרה הניסוי שעושים עם איזה מאיץ חלקיקים כדי להוכיח או לשלול את התיאוריה של אותו גולש שהזכרת?
To LIVE IS to SURF

מנותק orian

• Administrator
  • Hero Member
    • אתר הגלישה הטוב בישראל
« Reply #10 ב- : ספטמבר 08, 2008, 04:28:30 PM »
אני חושב שפרסמתי כאן בשעתו לינק לכתבה מרתקת על גולש, שהוא במקרה גם מתמטיקאי, שהצליח לגבש תיאוריה חדשה ומרתקת שמצליחה לתאר את המציאות הפיזיקלית טוב יותר מאשר קיים. משהו שאיינשטיין בשעתו ניסה (מה שקרוי "תורת השדה המאוחד") ולא ממש הצליח.

חפש בפורום.

הסרט קיים במרכז טופסי ניתן לבוא לראות אותו
במרכז טופסי נשמח לעזור בכל מה שקשור בגלישת גלים לפרטים 0504329001

מנותק לירוי המפציץ מהילטון

• soul surfer
  • נבחרת
  • Hero Member
  • *
« Reply #11 ב- : ספטמבר 08, 2008, 08:07:52 PM »
אוריין תראה לנו את הסרט הזה בקורס
lleerrooyy

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #12 ב- : ספטמבר 08, 2008, 08:50:43 PM »
הניסוי הזה הוא לא במקרה הניסוי שעושים עם איזה מאיץ חלקיקים כדי להוכיח או לשלול את התיאוריה של אותו גולש שהזכרת?

אסף, אתה צודק! 
חלק מהניסויים של המאיץ ההדרוני יהיה נסיון לאמת או לשלול את המודל שפיתח הגולש שלנו ... 

מנותק פשוט ברוידא

• נבחרת
  • Hero Member
  • *
  • פשוט גולש.
    • לאתר טופסי לחצו כאן
« Reply #13 ב- : ספטמבר 08, 2008, 08:58:41 PM »
פשוט נחכה לניסוי ונראה.
פשוווט ברוידא

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #14 ב- : ספטמבר 08, 2008, 09:08:17 PM »

חפש בפורום.

הסרט קיים במרכז טופסי ניתן לבוא לראות אותו

למי שלא יודע, אוריין אפילו מופיע שם במספר שוטים...  (:
ראיתי אותו שלא במרכז טופסי ...  ;)

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #15 ב- : ספטמבר 08, 2008, 09:19:21 PM »
אגב, למי שרוצה לקרוא עוד חומר בנושא (ולא להסתמך על דעתי וידיעותיי האישיות בפיזיקה) פורסם ממש עכשיו מאמר קצר של פרופסור לפיזיקה המסביר את הנושא שוב...

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3593187,00.html

מנותק לירוי המפציץ מהילטון

• soul surfer
  • נבחרת
  • Hero Member
  • *
« Reply #16 ב- : ספטמבר 09, 2008, 12:18:25 AM »
לעזאזל החרטא הזה מתחיל להפחיד אותי :(
lleerrooyy

מנותק אסף

• Hero Member
« Reply #17 ב- : ספטמבר 09, 2008, 12:21:47 AM »
איזה מגניב זה!!!
הפיזיקה הזאת מעניינת, יש לי את הספר של סטיבן הוקינג: "קיצור תולדות הזמן", ממליץ בחום למי שמתעניין  ;)

נקווה שהניסוי יעבור בהצלחה !
To LIVE IS to SURF

מנותק shlomi

• Hero Member
    • דוא
« Reply #18 ב- : ספטמבר 09, 2008, 01:06:07 AM »
מעניין אותי כל הדבר הזה כי דווקא אני אוהב פיזיקה..
אבל -זקן, אתה יודע מה? לאו דווקא פיצוץ שיהרוס את העולם, אולי אפילו רעידות אדמה שיהרגו הרבה אנשים..
« עריכה אחרונה: ספטמבר 09, 2008, 01:18:17 AM על ידי shlomi »

מנותק בר מלכוב

• Hero Member
    • דוא
« Reply #19 ב- : ספטמבר 09, 2008, 01:19:24 AM »
הבעיה היחידה זה שבבצפר זה משעמם תחת כשיש לך מורה זקן וסנילי שכל פעם קורא לך שמוליק או איציק ומלמד על ווקטור וסקלר...זקן תצטרף למערכת החינוך!!!!