ינאי כותב על גארט מקנמארה

גאראט מקנמארה למי שלא מכיר הוא אגדה ברכיבה על גלי ענק, חלוץ ואיש מים אולטימטיבי.

פגשתי אותו ואת שותפו לגלישה, קיאלי ממלה, בשנה שעברה במהלך טיול באיי המנטאווי באינדונזיה.

גאראט התעניין מאד בסצנה הישראלית ואמר שהוא חייב לבוא לגלוש בישראל יום אחד...

היישר מהגמר של התחרות הראשונה בהיסטוריה של "הסטנד אפ פאדל בורד" שנערכה ב"פייפלין המקסינקני" פוארטו אסקונדידו מכסיקו, הצליח גאראט מקנמרה איכשהו גם לתפוס את הסוול הראשון של העונה במווריקס קליפורניה  ופייפליין הוואי ....

 אני מביא לכם ראיון בלעדי באדיבות האיש והאגדה אשר חיי את חייו תחת משימה – לרכב על הגלים הגבוהים בעולם

 

תחרות הצינורות הראשונה בהיסטוריה על גלשני עמידה - פוארטו אסקונדידו

סנסט, ביום הראשון של העונה

 

 

אז, איך אתה עושה את זה ? אתה תמיד במקום הנכון בזמן הנכון .

 כדי לגלוש בעולם 365 ימים בשנה, 7 ימים בשבוע צריך הרבה תמיכה ועזרה מנותני חסות ושותפיי לגלישה. בלעדיהם הייתי גולש רק בבית בהוואי, אה כן, כמעט שכחתי את האינטרנט, שמאפשר לי לעקוב אחרי כל האוקינוסים ברחבי העולם ולרדוף אחרי הסוול הרצוי באותה נקודת זמן.

גאראט  במאווריקס

 

לאן הקריירה שלך לוקחת אותך השנה ?

הגלישה לוקחת אותי בחזרה לשורשים, היכן שהכל התחיל.  אני גולש גלישה מסורתית (תפיסת גלים בעזרת הידיים בלבד) כל חיי.  רק אתה עם עצמך באמצע האוקיינוס דואג לכך שתיהייה במקום הנכון בזמן הנכון. זה כל כך טהור. זו התשוקה שלי, בשביל זה אני חיי.  שם הכל התחיל.

שורשי הגלישה המסורתית הביאו אותי לרכיבה על גלים עם גלשן עמידה. זהו ללא ספק האימון הכי טוב שקיים לגולש גלים.

כן, ראינו אותך רוכב על הפאדל בורד במאווריקס ענק ואפילו בפייפליין, שם זכית ב"צינור של השנה". זה היה לגמרי לא צפוי ונראה כי אתה ממשיך להרים את הרף. ועכשיו מקום שני בתחרות בפוארטו!! ספר לנו על הרכיבה עם גלשני עמידה ואיך זה משתלב עם הסגנון שלך.

הרכיבה על  "סטנד אפ פאדל בורד" מאד מאתגרת ומאד קשה.  כמה שהאתגר גדול יותר, גודלים הסיכויים לריגוש  וזה עצם העיניין למעשה....  כל שריר בגוף פועל באינטנסיביות כדי לשמור על הזרימה ושיווי המשקל, מהראש ועד אצבעות הרגליים.  כל חתירה דורשת מאמץ של כל הגוף.

סנסט עם גלשן עמידה

מוריקס

ספר לנו על המטרות שלך

רכיבה על גלי ענק זה הריגוש של חיי. שם אני מרגיש חי. אני במרדף מתמיד אחרי הריגוש. הריגוש זו המטרה של חיי !!!

המטרה המיידית שלי היא ליהיות מוזמן לקוויקסילור אדי אייקאו, כמו כן לתחרות במאווריקס ולתחרות של רד בול בגלי ענק באפריקה.  חוצמזה, ליהיות מוזמן לכל תחרות של גלים גבוהים בעולם.

 אדי אייקאו 2000

 

אתה אחד האנשים המשפיעים בעולם בסצנת גלי הענק, תמיד בקדמת הבמה של הספוטים הגדולים, זה לא מובן מאליו שאתה מוזמן לכל התחרויות הללו ?

זו החלטה של מנהלי התחרות ונותני החסות. ההזמנות של התחרויות האלו חשופות לעולם, כך שבקרוב כולנו נדע.

אתה זכית כמעט בכל פרס אפשרי שקיים ברכיבה על גלי ענק . אפילו זכית בפרס על הגל הגבוהה ביותר שמישהו חתר אליו במאווריקס.  מה עוד אתה רוצה לעשות ?

אני לא סגור על זה, אבל כל עוד זה במים אני אעשה את זה !!!

תמונה מאווריקס – של הגל הגבוהה ביותר שחתרו אליו

כבר גלשת בכל העולם, הוואי, אלסקה, צ'ילה, טהיטי. יש שמועות על איזה סשן מטורף שלך גולש על גל מקרחון....??? שמענו שגם יש סרטון על האש מאותו סשן.

אה כן, פרוייקט הקרחון באלסקה, הייתי שם עם השותף שלי – קיאלי ממלה. גלשנו שם על גלים שנוצרו משבירה של קרחון. גושי קרח ענקיים שמתנפצים לתוך המים ומייצרים גלים. זה ללא ספק הדבר הכי מטורף שעשיתי בחיים שלי. תעדנו את כל המשימה. סה"כ 160 שעות שקיצצנו ל 44 דקות איכותיות.  הצילומים מדהימים. עמדו שם בפני מצבים בלתי אפשריים. העורך אמר שעוד חודש הסרט יהייה מוכן. אני לא רוצה לספר יותר מידי, אבל עולם הגלישה הולך לקבל הפתעה!!!

גלישה באלסקה

עוד משהו שתרצה להוסיף ?

כן, אני עובד עם סרפר מגאזין על פרופיל אישי, הם חופרים עמוק ומוציאים ממני הרבה דברים.  אני מצפה בקוצר רוח לראות את המוצר המוגמר  בדצמבר הקרוב.      

כמו כן, אני מתכנן להמיר את הדיזל שאני משתמש באופנוע ים שלי לשמן משומש שעשוי מירקות כדי להפחית זיהומים. כולנו חייבים לעשות משהו חיובי למען הסביבה.

 הגלשנים של גאראט

 

 

 

לעמוד הקודם