כתב נושא: תחרות גלי ענק  (נקרא 947 פעמים)

מנותק orian

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • הודעות: 2477
    • אתר הגלישה הטוב בישראל
תחרות גלי ענק
« ב- : אפריל 18, 2010, 11:54:21 PM »
הוכרזו המועמדים הסופיים ל-Billabong XXL 2010 , תחרות גלי הענק השנתית שחוגגת עשור
 
הוכרזו המועמדים הסופיים ל-2010 , תחרות גלי הענק השנתית של בילבונג שחוגגת השנה עשור להיווסדה.
למעלה מ-1000 כניסות לתחרות נתקבלו במהלך השנה האחרונה, שהייתה שנת אל ניניו רוויה בסוולים עצומים בכל חלקי העולם החל מדרא"פ, דרך הוואי, אוסטרליה, קליפורניה, מקסיקו וטהיטי. צילומי וידאו וסטילס של כל הכניסות והמועמדים המובילים מופיעים כרגע באתר :
www.billabongxxl.com
 
עונת 2009-2010 הייתה יוצאת דופן, עם ציפיות לפעילות אל-ניניו מורחבת שמביאה עימה סוולים גבוהים. (אל ניניו = זרמי מים חמים אשר גורמים להפרשי לחץ גבוהים ולהיווצרות שקעים ברומטריים רציניים אשר מביאים איתם סוולים גבוהים). ואכן, העונה לא אכזבה והייתה רצופה בסוולים ענקיים ומושלמים וגלישות מדהימות ע"י מיטב גולשי הגלים הגבוהים בעולם. 
אנו נמצאים כשבוע לפני הטקס המסיים של העונה, והעדות היא ברורה ומוצקה: 
זה היה החורף הטוב ביותר אי פעם בעולם גלישת הגלים הגבוהים!!!
 
חלון זמן התחרות נסגר בסיום עונת החורף ב-19 למרץ. האירוע הנוצץ והיוקרתי בו יוכרזו המנצחים ייקח חלק באולם אנהיים בקליפורניה ב-23 לאפריל, שם יחולקו פרסים בסה"כ  130,000 דולר. האירוע יסוקר בטלוויזיה ב-ESPN.
 
אין ספק שהשנה העניין הבולט ביותר בתחרות, הוא חזרתם של גולשי הגלים הגבוהים לגלישה המסורתית בה חותרים אל הגל בעזרת כוח הידיים וגבורה בלבד, וללא עזרת ג'ט סקי גורר.
במקביל, הטרנד בא לידי ביטוי במספר תחרויות גלים גבוהים בחתירה בלבד שהתקיימו ברצף של סוולים כתוצאה משנת אל-ניניו: תחרות בילבונג פיקו אלטו בפרו ביולי, נלסקוט ריף, קוויקסילבר ווימאה ביי הוואי בדצמבר, תחרות מבריקס בקליפורניה באמצע פברואר ותחרות טודוס סנטוס בחודש שעבר.
 
תחרות XXL כוללת את הגלים הגבוהים והטובים ביותר עליהם רכבו במשך השנה האחרונה בתחרויות וגם במהלך סשנים חופשיים באמצע הים, העיקר שיש לאותם גלים תיעוד במצלמת וידאו או סטילס. השנה ישנם כניסות לקטגוריית הגל הגבוה בחתירה ממקומות בהם בעבר לא העזו הגולשים להיכנס לגלוש בים ענק ללא גרירת ג'ט סקי. ספוטים כמו JAWS במאווי, קורטז בנק מול חופי קליפורניה וריפים נוספים בחוף הצפוני בהוואי זכו לגלישות מטורפות מטובי הגולשים בעולם שנכנסו לגלוש שם מצוידים בגלשן בלבד.
"מי שניסה את שני העולמות יגיד לך שחתירה לגל זה הריגוש העילאי. אין שום דבר דומה לזה", אומר גרג לונג מסאן קלמנט קליפורניה שזכה ביותר תארי XXL מכל גולש אחר.
"עם הטכנולוגיה של היום, התחזיות מדויקות מאי פעם. ההבנה שלנו של הגלים למה אנו מסוגלים, כיצד להתנהג בנפילה ובאיזה גלשן להשתמש, כל אלו העלו את הרף למעלה. מה שהיה בלתי אפשרי לפני שלוש שנים, אפשרי היום. יחד עם זאת, אני עדיין חושב שעוד לא הגענו לשיא", סיכם לונג את העונה
במרכז טופסי נשמח לעזור בכל מה שקשור בגלישת גלים לפרטים 0504329001