כתב נושא: כמה שאלות  (נקרא 5599 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק l1roNN

• Newbie
  • *
כמה שאלות
« ב- : יוני 21, 2009, 10:14:43 PM »
קודם כל שלום,אני חדש פה,
לפני כשנה וחצי היתי הולך לגלוש עם אחיי הגדולים,
והפעם האחרונה היתה שהחרבות של הגלשן נכנסו לי בבטן כאשר היתי במצב שהגל נשבר עלי שכחתי איך  קוראים למצב הזה,
עוד חודשים ימלאו לי 15 ,וכיום אני גבוה יותר,עליתי במשקל[רציתי],אני כבר בחדר כושר מעל חצי שנה,ואני יותר חזק אז כעת הבעיה היא שאחיי הם בארצות הברית ואני לבדי,אולי חבר יצתרף אלי אבל אין לו שום ידע בגלישה ככה שאני ממש על מה להסתמך על זה אז יש לי כמה שאלות,לגבי שבירת הגלים,בים בערך של 30-40[ים בשבילי],לפעמים השבירה היא יחסית עמוקה  וצריך להתקדם המון גלים בשביל שאני יוכל להגיע לשבירה ומצב כזה הוא סיכון גדול כי ככה יותר סיכוי שישבר עלי גל בדרך וזה מה שהיה תמיד קורה לי,אז יש שבירה שהיא לפני השבירה הגדולה? כי אני אז שהיתי הולך היתי עם האחים שלי,והם בדרך כלל היו דוחפים אותי וכו',אזז מה עלי לעשות?

ויש לי גלשן שהוא 1.81
אני בגובה 156.5 ושוקל 46 קילו האם הגלשן מתאים לי?ואפשר טיפה טיפים להתחלה?
ותודה מראש.

ועוד משהו קטן תמיד יש לי בעיה לחתור על הגלשן,ועוד עכשיו אני לבד אז אין לי מושג מה לעשות,ואני יודע לשחות אבל על הגלשן אני לא מצליח כמו שצריך

מנותק XD

• Sr. Member
בעניין: כמה שאלות
« Reply #1 ב- : יוני 22, 2009, 12:47:49 AM »
קודם כל שלום,אני חדש פה,
לפני כשנה וחצי היתי הולך לגלוש עם אחיי הגדולים,
והפעם האחרונה היתה שהחרבות של הגלשן נכנסו לי בבטן כאשר היתי במצב שהגל נשבר עלי שכחתי איך  קוראים למצב הזה,
עוד חודשים ימלאו לי 15 ,וכיום אני גבוה יותר,עליתי במשקל[רציתי],אני כבר בחדר כושר מעל חצי שנה,ואני יותר חזק אז כעת הבעיה היא שאחיי הם בארצות הברית ואני לבדי,אולי חבר יצתרף אלי אבל אין לו שום ידע בגלישה ככה שאני ממש על מה להסתמך על זה אז יש לי כמה שאלות,לגבי שבירת הגלים,בים בערך של 30-40[ים בשבילי],לפעמים השבירה היא יחסית עמוקה  וצריך להתקדם המון גלים בשביל שאני יוכל להגיע לשבירה ומצב כזה הוא סיכון גדול כי ככה יותר סיכוי שישבר עלי גל בדרך וזה מה שהיה תמיד קורה לי,אז יש שבירה שהיא לפני השבירה הגדולה? כי אני אז שהיתי הולך היתי עם האחים שלי,והם בדרך כלל היו דוחפים אותי וכו',אזז מה עלי לעשות?

ויש לי גלשן שהוא 1.81
אני בגובה 156.5 ושוקל 46 קילו האם הגלשן מתאים לי?ואפשר טיפה טיפים להתחלה?
ותודה מראש.

ועוד משהו קטן תמיד יש לי בעיה לחתור על הגלשן,ועוד עכשיו אני לבד אז אין לי מושג מה לעשות,ואני יודע לשחות אבל על הגלשן אני לא מצליח כמו שצריך
בקשר לעלייה לפיק אז פשוט תחתור מהצד אם אתה חושב שהגלים בפיק עדיין מתקדמים מדי בשבילך בדרך כלל יש איזור עם גלים בצד ותהיה שם עד שתקבל בטחון ותנסה
הגלשן לדעתי טוב למתחילים לגבי טיפים להתחלה תנסה ללמוד דאק דייב (Duck Dive) ככה גם כשתעלה לפיק ישר מול הגלים תוכל לעלות (בהתקפות זה בדרך כלל בערך 2~3 גלים לעשות מתחתם דאק דייב) ויש באתר Surfline.com מדריכים בווידאו כזה טיפים לדברים הנה קישור:
http://www.surfline.com/surflinetv/trick-tips
מי שלא גולש לא קיים

מנותק l1roNN

• Newbie
  • *
« Reply #2 ב- : יוני 22, 2009, 02:50:53 AM »
תודה,
לא ממש הבנתי אבל מאיפה אני צריך בעצם להתחיל לתפוס תגל?
שהוא ממש מעלי ואז להתחיל לחתור?או לחכות שהוא התפרץ ואז איך שהקצף מתחיל להתחיל לחתור?
ובאתר שהבאת הvideos לא עובדים לי

מנותק XD

• Sr. Member
« Reply #3 ב- : יוני 22, 2009, 03:12:51 AM »
תודה,
לא ממש הבנתי אבל מאיפה אני צריך בעצם להתחיל לתפוס תגל?
שהוא ממש מעלי ואז להתחיל לחתור?או לחכות שהוא התפרץ ואז איך שהקצף מתחיל להתחיל לחתור?
ובאתר שהבאת הvideos לא עובדים לי
לדעתי אם אתה מתחיל אז עדיף לך להתחיל לחתור כשהגל עוד רחוק ממך אלא אם כן יש לך כושר חתירה טובה אז אתה יכול לחתור כשהגל יותר קרוב אליי
לדעתי  תפיסת הגל זה לפי סוג הדרופ שאתה אוהב נגיד חבר שלי עד לא מזמן אהב דרופים שטוחים אז הוא עלה ממש למעלה ותפס את הגל לפני שהוא עוד נשבר כה שיצא לו דרופים די שטוחים
לאומת זו אני אוהב דרופים שפשוט מעיפים אותך שאתה מרגיש באוויר כזה אז אני מתחיל לחתור לגל שנייה לפני שהוא נשבר וככה הוא מעיף אותי כמו שאני אוהב  :P :P
מי שלא גולש לא קיים

מנותק l1roNN

• Newbie
  • *
« Reply #4 ב- : יוני 22, 2009, 03:41:05 AM »
תודה גבר אתה לא מבין כמה אתה עוזר לי אז עוד כמה שאלות
1.איזה ים מתאים לי אז? כלומר בגובה..20 30   40 50...
2.איך אני יכול לדעת מאיפה לקחת את הגלים?ואיך אני יכול לדעת מאיזה גל אני צריך להתקדם אליו מהר שלא יתפרץ אלי או פשוט לתפוס אותו?
3.במצב שהגל מתנפץ אלי ואני לי אפשרות כבר לעקוף אותו,מה אני עושה?ואיך אני בדיוק עושה שהגלשן לא יתן לי מכה כמו שאז קרה לי עם החרבות?
4.מחר אני ילך לגלוש בפעם הראשונה אחרי ששנה וחצי לא גלשתי,ואני הולך או לבד או עם חבר שבחיים לא גלש[לא ממש עוזר..],אפשר טיפים כאילו פחות או יותר מה לעשות וכו'..מה מומלץ לגולש מתחיל מאוד

מנותק XD

• Sr. Member
« Reply #5 ב- : יוני 22, 2009, 01:20:16 PM »
תודה גבר אתה לא מבין כמה אתה עוזר לי אז עוד כמה שאלות
1.איזה ים מתאים לי אז? כלומר בגובה..20 30   40 50...
2.איך אני יכול לדעת מאיפה לקחת את הגלים?ואיך אני יכול לדעת מאיזה גל אני צריך להתקדם אליו מהר שלא יתפרץ אלי או פשוט לתפוס אותו?
3.במצב שהגל מתנפץ אלי ואני לי אפשרות כבר לעקוף אותו,מה אני עושה?ואיך אני בדיוק עושה שהגלשן לא יתן לי מכה כמו שאז קרה לי עם החרבות?
4.מחר אני ילך לגלוש בפעם הראשונה אחרי ששנה וחצי לא גלשתי,ואני הולך או לבד או עם חבר שבחיים לא גלש[לא ממש עוזר..],אפשר טיפים כאילו פחות או יותר מה לעשות וכו'..מה מומלץ לגולש מתחיל מאוד
1.אם לא גלשת הרבה זמן אז כל ים שיש בו גלים יעזרו לך (בין אם גל קטן ותצטרך להיות בפיק לבין אם יש מטר ותצטרך להיות קצת בצד)
2.לא הבנתי כל כך אבל אני אנסה לענות... פשוט תעלה למעלה בערך לקו של הפיק (בין אם זה בצד או בפיק) תנסה לתפוס שם גלים אם אתה לא מצליח תרד קצת וככה עד שתגיע לתפיסת הגל גל חזק בדרך כלל רואים שהוא חזק גלומר רוים שהגל עומד יציב כזה לאומת גל נשפך שאתה רואה שהוא לא עומד להשבר כצינור
3.במצב כזה אתה עושה דאק דייב (שם את הידיים בתנוחה של פוש אפ דוחפים את החרטום של הגלשן כמה שיותר עמוק לאחר מכן דוחפים עם הרגל או עם הברך את הגלשן\אסטרודק ולאחר מכן תצמד לגלשן כך שאתה והגלשן תהיו מתחת למים תנסה להתאמן על זה, זה דבר חשוב מאד!!!
4.אם אתה באיזור תל אביב אז תבוא לחוף הילטון צפון\דרום אני אהיה שם (אתה תראה ילד פיליפיני עם נקודת חן על הלחי... ;D)
בקשר לטיפים: כדאי מאד להתמתח לפני שנכנסים למים (אני יודע זה נראה כמו בזבוז זמן אבל זה עדיף על זה שיתפס לך הרגל או משהו)
כשאתה עולה למעלה תעלה מהצד ככה שלא תפריע לאלה שעל הגל
כשאתה חותר תסתכל לאן שאתה חותר, לא לצדדים ככה תשאר מאוזן על הגלשן
בהצלחה תתאמן הרבה ואל תוותר!!!
כמו בכל דבר בחיים הכל קשה בהתחלה אך לאחר שאתה בכושר גלישה כבר זה יהיה הסיפוק הכי טוב שהיה לך בחיים ;D
מי שלא גולש לא קיים

מנותק l1roNN

• Newbie
  • *
« Reply #6 ב- : יוני 22, 2009, 05:41:03 PM »
תודה ימלך ולא אני מקרית ים,
1.מהו פיק?
2.אני עדיין לא הבנתי,שאני רואה גל גדול מתקרב,לחכות שהוא מתפרץ ואז להתחיל לחתור[כלומר לחכות לשניה שהקצף מתחיל?]או מה..אני חייב להבין שלא יתרסקו עלי מלא גלים כי היום יש גלים.......

מנותק XD

• Sr. Member
« Reply #7 ב- : יוני 22, 2009, 06:08:06 PM »
תודה ימלך ולא אני מקרית ים,
1.מהו פיק?
2.אני עדיין לא הבנתי,שאני רואה גל גדול מתקרב,לחכות שהוא מתפרץ ואז להתחיל לחתור[כלומר לחכות לשניה שהקצף מתחיל?]או מה..אני חייב להבין שלא יתרסקו עלי מלא גלים כי היום יש גלים.......

הייתי בים אין גלים אל תדאג אולי בערב יהיה משהו קטן
1. הפיק הוא המקום בו הגל בא בתדירות גבוהה עם חוזק מירבי ונשבר ראשון (כלומר ישבר בפיק הגל לפני שישבר בצדדים)
2. אם זה גל גדול אז הוא בדרך כלל יהיה גם חזק וצינורי אז עדיף לחתור אליו לפני שהוא נשבר כי אם הוא נשבר ואתה שם זה יכול לכאוב ולהתערבל אבל אם זה גל עם דרופ שטוח אז הפגיעה מהקצף לא תכאב אלא רק תתן עוד קצת מהירות לתפיסת הגל
לפני שאתה נכנס למים תסתכל על הים על הגלים כמה דקות תבחר לך מקום שיהיה לך נוח איתו ותסתכל אם הגל שטוח או קיר עומד וחזק וככה תחליט מה לעשות
מי שלא גולש לא קיים

מנותק l1roNN

• Newbie
  • *
« Reply #8 ב- : יוני 22, 2009, 06:11:39 PM »
יו חבל שאתה לא מבין,זה לא מה שאני שואל!
אני שואל זה באיזה מצב אני אמור לתפוס תגל........אני נגיד בים עכשיו סבבה איך אני יודע מאיזה מצב לחתור?שאני רואה תגל רחוק גבוה ואני רואה שהוא מתחיל להתרסק ממש לידי ואז הקצף בדיוק מתחיל איפהש אני ואז להתחיל לחתור שניה לפני זה? זה הכוונה?

מנותק XD

• Sr. Member
« Reply #9 ב- : יוני 22, 2009, 07:56:26 PM »
יו חבל שאתה לא מבין,זה לא מה שאני שואל!
אני שואל זה באיזה מצב אני אמור לתפוס תגל........אני נגיד בים עכשיו סבבה איך אני יודע מאיזה מצב לחתור?שאני רואה תגל רחוק גבוה ואני רואה שהוא מתחיל להתרסק ממש לידי ואז הקצף בדיוק מתחיל איפהש אני ואז להתחיל לחתור שניה לפני זה? זה הכוונה?
ואיי אני באמת לא מבין מה אתה מנסה לשאול אם אתה יכול להסביר לי למה אתה מתכוון זה יעזור...
אם אני מהבין נכון אז אתה אמור להיות כמה מטרים מעל איפה שהגל נשבר וכשאתה רואה גל מרחוק שעולה אז כשהוא יהיה יותר קרוב אלייך אז תתחיל לחתור אליו אל תהיה למטה כי אז גל ענקי יבוא ותתערבל למטה וחבל...
מי שלא גולש לא קיים

מנותק asron

• Jr. Member
  • **
    • דוא
« Reply #10 ב- : יוני 23, 2009, 08:08:21 AM »
אחי אם לא גלשת שנה וחצי אולי תתחיל מתפיסת גלי קצת זה יעזור לך ויקדם אותך.(לתפווס גלים קרוב לחוף עם הקצף ככה תוכל לעמוד על הגלשן
בלי להתאמץ כל כך הרבה..)

לגבי תפיסת הגלים, זה יותר ניסיון כזה...המטרה של כל גולש זה להיות על "הקיר" שהגל יוצר בלי הקצף ולתת ביצועים...
ברגע שאתה רואה שיש לך קיר ואתה רואה שזה גל טוב(גל טוב זה גל עם קיר טוב...) אז תתחיל לחתור... אולי בפעמים הראשונות לא תצליח
אבל תדע שאתה תראה שיפור ואתה תהנה מהגלישה לאט לאט איזי איזי

המלצה שלי זה קודם גלי קצף...

מנותק l1roNN

• Newbie
  • *
« Reply #11 ב- : יוני 23, 2009, 08:08:54 PM »
נו אבל שמעו
אני הבנתי את זה אבל מה שאני שואל שעה זה
עם אני צריך להתחיל לחתור איך שהקצף מתחיל או שניה לפני שהקצף מתחיל או שאני רואה תגל שהוא עדיין גבוה כאילו שהוא עוד לא הפך לקצף

מנותק XD

• Sr. Member
« Reply #12 ב- : יוני 23, 2009, 10:00:19 PM »
נו אבל שמעו
אני הבנתי את זה אבל מה שאני שואל שעה זה
עם אני צריך להתחיל לחתור איך שהקצף מתחיל או שניה לפני שהקצף מתחיל או שאני רואה תגל שהוא עדיין גבוה כאילו שהוא עוד לא הפך לקצף
לדעתי אם תנסה לחתור לגל שהוא כבר הפך לקצף לא יהיה לך יותר קיר או שהוא פשוט יהפוך אותך אז עדיף לחתור לפני שהקצף מתחיל לדעתי
מי שלא גולש לא קיים