כתב נושא: המדריך איך לגלוש - מדריך לגלישת גלים מאתר www.surfline.com  (נקרא 12837 פעמים)

0 משתמשים ו- 1 אורח נמצאים בנושא זה.

מנותק sagib

• Full Member
איך לגלוש איך תוכל ללכת על המים בשבעה צעדים פשוטים נכתב באנגלית ע"י: ריצ'רד שמידט תורגם ע"י : איתמר פוגל  hydrolon hydrolon@gmail.com בתודה לעומר גולן שעזר בתרגום אחד הפרקים.

תוכן עניינים (הקדמה):

אימון משולב פני הים חלק א'
פני הים- חלק ב'

שלב 1 - על החוף
שלב 2 - כניסה לאזור הגלישה
שלב 3 - חתירה
שלב 4 - שיטות מעבר דרך/מתחת גלים
שלב 5 - גלישה על קצף
שלב 6 - טיימינג, עמידה, ושיפור
שלב 7 - יציאה החוצה וסיכום

הקדמה:
גלישת גלים נתנה לי המון שנים בלתי נשכחות של הנאה, בריאות, ושעשוע. אחרי 20 שנה של לימוד גלישה, ראיתי את הרשימה הארוכה של המכשולים שעל התלמידים לעבור על מנת ללמוד. בגדול, התמקצעות בגלישה לוקחת שנים. אבל עם העזרה של המדריך הזה, אתה תוכל להמנע מהרבה מהטעויות הנפוצות של מי שלומד לגלוש.

התעמלות וכושר:
זה תמיד טוב להתחיל ללמוד גלישה כבר מגיל צעיר, אבל הגיל לא באמת חשוב לעומת מצב הכושר שלך. ההתעמלות הטובה ביותר בשביל גלישה היא שחייה. תגלה במהרה שלפחות 95 אחוז מזמן הגלישה שלך יוקדש לחתירה ולא לגלישה על הגלים. כדי לעשות את העניין אפשרי וקל, אתה חייב גוף עליון (הידיים הכתפיים החזה הצוואר והגב)מפותח וחזק. שחייה בבריכה תוכל לעזור לך לפתח את הגוף העליון שלך, אבל עדיפה בהרבה השחייה בים הפתוח. שחיה בים תעזור לך להתרגל אליו ולפתח בטחון ושליטה בים בכל מצב. במוקדם או במאוחר, עלולה רצועת הגלשן (leash) שלך להיקרע, וכשזה יקרה אתה תהיה בטוח הרבה יותר אם אתה תדע מה אתה עושה בשחיה בים הפתוח. אני ממליץ על שחייה שלוש פעמים בשבוע בשילוב שחיות למרחקים גדולים ושחיות ספרינט מהירות. בנוסף הייתי ממליץ לקחת קורס בהחייאה לפני שאתה מתחיל לבלות הרבה במים.
הים הוא בלתי צפוי... תמיד עדיף להיות מוכן גם לגרוע ביותר.

המשך הכתבה בלינק: http://topsea.co.il/learnsurf.htm

מנותק orian

• Administrator
  • Hero Member
    • אתר הגלישה הטוב בישראל
קורס הגלישה בטופסי לבוגרים בימי שישי מומלץ בחום
לפרטים 0504329001
במרכז טופסי נשמח לעזור בכל מה שקשור בגלישת גלים לפרטים 0504329001