כתב נושא: כבוד למגזר  (נקרא 15706 פעמים)

מנותק visner_88

• Hero Member
    • דוא
בעניין: כבוד למגזר
« Reply #20 ב- : נובמבר 22, 2007, 09:44:06 PM »
יופי של הסברים באמת מעניין כל העניין הזה...
keep our oceans alive...

מנותק בן-אל

• Jr. Member
  • **
« Reply #21 ב- : נובמבר 22, 2007, 09:51:55 PM »
הזקן והים בקשר להסבר הראשון שלך על חומרים שונים ועל התאוריה שחומרים בנויים בעצם ממיתרים שרוטטים בתדירות מסויימת, תדירות שונה -חומר שונה...

מה שרק רציתי לשאול (לא כל כך קשור לפורום אבל בכל זאת מעניין אותי) אם לדוגמא קיימת דרך לשנות את התדירות הזאת של המיתרים אז בעצם אפשר לשנות חומרים? כמו מעין אלכמיה מודרנית ? (עופרת לזהב  ::)) זה בתנאי שחומרים באמת בנויים ממתירים זהים שרוטטים בתדירות שונה

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #22 ב- : נובמבר 22, 2007, 10:33:35 PM »
שאלה יפה , אעשה לך קצת סדר.

אנו כן אלכימאים היום.  לשנות חומרים זה קל (כל עוד האיראנים לא גילו איך לעשות זאת).

איך בנוי החומר?
יש מולקולות. H2O שזה שני אטומים של מימן ואחד של חמצן. זה טוב, אנחנו אוהבים את זה. גולשים על זה ככה מפה לשם.
כאשר שוברים מולקולה - משקיעים אנרגיה והופה יש חמצן ומימן לחוד. בצורה של אדים.

יש אטומים. למשל מימן. שבנוי מפרוטון אחד במרכז ואלקטרון אחד שדופק פלואטרים ללא הפסקה מסביב לפרוטון.
בשמש יש תהליך של חיבור שני אטומים של מימן ויצירה של חומר חדש - הליום ועוד כל מיני קצת שיט (שממנו אנחנו בנויים). בתהליך הזה נפלט יאמבה של חום. כאשר אתה גולש והשמש מחממת אותך זה נובע מתהליך של היתוך מימן בשמש.
פצצה אטומית עושה תהליך דומה אבל קצת שונה. לוקחים אורניום (או פלוטוניום) וגורמים לו להתבקע לחומרים אחרים (עופרת) בין השאר. יוצא וואחד בום כמובן. למרות שקטן לעומת הבום שבשמש.
פצצת מימן זה טריק. אמרו (אחד בשם אדוארד טאלר) למה שלא ננסה לעשות פצצה שעובדת כמו השמש? יצא וואחד פיצוץ. מה עשו? לקחו פצצת אטום בתור נפץ ועטפו אותה במימן. וואלה פצצת מימן כמו בשמש.  :-X

ממה בנויים האטומים? מסתבר שכל חלקיק כמו פרוטון או אלקטרון מורכבים מחלקיקים קטנים יותר בשם קווארקים. איך מפרקים את אותם החלקיקים? בשביל זה יש את מאיץ החלקיקים שהסברתי עליו קודם. אגב, יש לנו במכון וייצמן אחד כזה קטנצ'יק - העמוד הזה עם ראש הביצה. האנרגיות הדרושות הן עצומות. מה שקורה בעת הפירוק שבעצם אנו מייצרים תת-חלקיקים שונים חדשים לגמרי (האומגה שגילה יובל נאמן למשל).
שים לב זה לא קשור לחומר. לשנות חומר זה קל. כולה מפרקים את האטום. לא צריך לפרק את אבני היסוד שלו , פרוטון, ניוטרון ואלקטרון.

ועד היום סבורים שקווארק הוא המרכיב הקטן ביותר שקיים שממנו מרכיבים את חלקי האטום, פרוטונים וכדומה. לאף אחד אין ממש מושג איך והאם בכלל ניתן לפרק קווארק. לסבר את האוזן, כנראה שמדובר באנרגיות גדולות יותר מרגע הווצרות היקום.

ואז באה תורת המיתרים, שאמרה, רקע הקווארק הזה הוא לא חלקיק , הוא בעצם מיתר מתנודד.

עכשיו אתה בטח מבין, שהתעסקות עם מיתרים וקווארקים היא לא ביכולתנו. לא רק שאנחנו חסרי האנרגיה לכך , הרי גם שאין לנו בכלל דרך לעשות ניסוי שיראה שבכלל קווארקים הם אכן מיתרים מתנודדים. זאת בסך הכל תיאוריה מתמטית יפה ואלגנטית.

עד שהגיע הגולש שלנו וקצת שינה את הדברים (:

יותר מובן?

מנותק אסיף

• גולש מיקצועי
  • Hero Member
    • דוא
« Reply #23 ב- : נובמבר 22, 2007, 11:10:09 PM »
בהחלט :]

ובן אל חח מזמןןןן עברנו את קנמטיקה , חוק ראשון של ניוטון וקטורים והכל , עכשיו אנחנו יותר בתנועה בליסטית .. אבל אף אחד לא מת מסקרנות (חוץ מאיזה חתול מסכן  ;D )

ויסנר- פיסיקה מעניין , כימיה קל .. תבחר מה בא לך :]

וחמד"ע למי ששאל חח לא זוכר מי זה היה , זה המרכז המדעי של ת"א לנוער שממומן על ידי הערייה ועל ידי קרן רוטשילד , וזה הרבה יותר מגניב מבבית הספר כי אתה עושה ניסויים לומד עם מורים ברמה של אונברסיטה שאין כאלה בבית ספר , לומד בכיתות קטנות וגם יש לזה שם טוב , יש לזה שם של מחוננים

פיסיקה זה ממש מעניין שמתחברים לזה חח לא סתם יש לי בבית פוסטר של אלברט אינשייטין בגודל ממשי :]

ורגע , נגעו פה באלכימיה וגם זה די מעניין , פעם אלכימאים היו סוג של קוסמים (למי שקרא את הספר 'האלכימאי' מי שלא קרא מומלץ שיקרא ) וכיום מה נסגר עם הנושא הזה?

כבר יודעים להפוך דברים לזהב או עדיין לא ?

Team Suok A Carmel

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #24 ב- : נובמבר 22, 2007, 11:17:15 PM »
אסיף,
קרא בעיון את מה שכתבתי קודם. זה פשוט.
אפשר להפוך כל דבר כמעט לכל דבר אחר. למשל פחמן לזהב.

אבל!!!

זה יעלה הרבה אבל הרבה כסף. יותר ממחיר הזהב כיום שמוצאים במכרות.
זה ישאיר הרבה זבל רדיו-אקטיבי בדרך שיעלה עוד יותר כסף לנסות להפטר מזה מבלי לזהם את העולם שלנו.

פשוט.

ברחתי, לדיונים אל תוך הלילה. מצטער.

אגב, מחר אפשר להכנס בתל אביב לים או שמזוהם כמו שיט ועדיף תל ברוך או הרצליה?

מנותק visner_88

• Hero Member
    • דוא
« Reply #25 ב- : נובמבר 23, 2007, 02:00:26 AM »
מזוהם...
keep our oceans alive...

מנותק guyms14

• Hero Member
    • דוא
« Reply #26 ב- : נובמבר 23, 2007, 02:32:20 AM »
מזוהם באסה.....
אסיף אתה לא צוחק שאתה אומר שיש לך פוסטר של אלברט אינשטיין בבית????

מנותק אסיף

• גולש מיקצועי
  • Hero Member
    • דוא
« Reply #27 ב- : נובמבר 23, 2007, 03:57:05 AM »
מזוהם באסה.....
אסיף אתה לא צוחק שאתה אומר שיש לך פוסטר של אלברט אינשטיין בבית????

חחח לא .. אני אצלם אותו והעלה ..הוא נדיר חח ככה עומד במסדרון מול הדלת של החדר שלי  כל בוקר אני נותן לאינשטיין בוסה על הלחי ואומר לו בוקר טוב.. חחח אני חולה עליו ..

והבנתי אותך הזקן ..

אגב נראה לי שת"א פחות מזוהמת מהרצליה , בהרצליה יש זיהום חזק .. אפילו שהיום היה לי איזה חצי שעה של בחילה בגלל הזיהום בתל אביב .. אבל אני מחוסן לזה כבר .

Team Suok A Carmel

מנותק orian

• Administrator
  • Hero Member
    • אתר הגלישה הטוב בישראל
« Reply #28 ב- : נובמבר 28, 2007, 04:58:22 PM »
בשביל לגלוש בצורה משתלבת עם הים להבין פיזיקה בהחלט עוזר
במרכז טופסי נשמח לעזור בכל מה שקשור בגלישת גלים לפרטים 0504329001

מנותק odelia

• Newbie
  • *
« Reply #29 ב- : נובמבר 28, 2007, 07:59:29 PM »
אהבתי את מה שרשמתם.. סוף סוף נושא מעניין ואיכותי בפורום :)

מנותק אסף

• Hero Member
« Reply #30 ב- : נובמבר 28, 2007, 08:07:21 PM »
מה זה מאיץ חלקיקים?  :o
To LIVE IS to SURF

מנותק אסיף

• גולש מיקצועי
  • Hero Member
    • דוא
« Reply #31 ב- : נובמבר 28, 2007, 08:39:04 PM »
מה זה מאיץ חלקיקים?  :o

מה אתה לא יודע מה זה מאיץ חלקיקים ?!?#@$!

זה זה שעושה אותם מהירים יותר !  :D חחח סתם ..

האמת שלא כל כך סתם חח זה די מה שהוא עושה .. הוא מגביר את המהירות של החלקיקים ועל ידי כך האנרגיה שלהם גוברת .

במאיץ חליקיקים את גורם בכוונה לחלקיקים להנגש, ועל ידי גלאי חלקיקים שמתעד את התוצרים של ההתנגשות .

אז למה עושים את זה ?!

כי לפי זה אפשרת להבין יותר את את התכונות של החלקיקים שמרכיבים  את החוומר ביקום.

הרעיון די פשוט :אנרגיית התנגשות גבוה יותר מאפשרת --->הצצה עמוקה יותר למבנה החומר ווחות היסוד :]

לכן זה המטרה של המאיץ , להגביר את מהירות של החלקיקים וכך ההתגנשות תיהיה חזקה יותר וכך האנרגיה של ההתנגשות תיהיה חזקה יותר ואז תיהיה לנו הצצה יותר עמוקה למבנה של החומר  :D

קפיש!?
Team Suok A Carmel

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #32 ב- : פברואר 28, 2009, 10:08:55 PM »
למי שגילה עניין בנושא בשעתו..
כתבה שפורסמה לאחרונה על הגולש הפיזיקאי.

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3226262,00.html

מנותק surf4fun

• Hero Member
    • דוא
« Reply #33 ב- : פברואר 28, 2009, 11:11:08 PM »
חח איי ה 'זקן והים ' אני אוהב את התוגובת שלך חח נותנת תחושב של מישהו בוגר חח כמו מין אבא רוחני (אולי בגלל השם ).

א.  זה נשמע ממש מענין , נחכה שהמאיץ חלקיקים יושלם בשנה הבאה ואולי יצליחו ליצור או למצוא את ה20 חלקיקים החסרים להשלמת המודל של הE8 .

ב. רואים בגרפיקה מגן דוד בברירות , אבל מה הקטע ?!
זה ידוע שהצורה ההנדסית של מגן דוד היא צורה הנדסית מוכרת ומפורסת שמופיעה הרבה במתמטיקה ופיזיקה :]

ג.כן אנשים בגילנו עשו דברים גדולים , אפילו הרמב"ם כתב בגיל 16 מסה על אריסטו ועל כל הספרים שלו .

ד. אני ממליץ לכל מי שגולש עם חברים וצוחק איתם ומתחרה והאנדרנלין זורם לו בדם . לרדת פעם אחת לים לבד , לחייך כל הדרך אל הים , להתסכל על השמיים ,על השמש שמאירה לנו על הפנים ,על הילדים הקטנים ברחוב , על החיות החמודות שהם חלק מהעולם שלנו .
להקשיב לרחש הגלים , לצורה שבה הם מתנפצים במושלמות והתמדה כאילו הם נאמנים לחוף בצורה טוטלית שהם תמיד יגיעו .

אחרי שתעשו את כל זה אתם תרגישו נפלא , תרגישו איזה עולם מדהים יש לנו , אז תכנסו למים (שוב .. עם חיוך ) ואני משוכנע שתיהיה לכם גלישה מעולההה .
אחרי זה בין אם תרצו או לא אתם תצאו עם חיוך , את תראו את כל מה שראיתם ותשמעו את כל מה ששמעתם לפני שנכנסתם למים פי כמה בלי שעשו ככה בכוונה . ואתם תרגישו רגועים ונינוחים .

תענוג , כל גולש חייב לעשות פעם בכמה זמן (אם הוא לא עושה את זה תמיד) מין גלישת זן, להתחבר לטבע , בקושי לדבר אם בכלל וכו' .

פיי חפרתי 

צ'יייי מה אני אגיד לכם אני לא ממש הבנתי אבל מה שאסיף כתב עכשיו היה טוב ומובן!
surf for life

מנותק אסף

• Hero Member
« Reply #34 ב- : מרץ 01, 2009, 09:06:18 PM »
באמת סיקרן אותי לדעת מה קורה עם הבחור הזה. נחכה ונראה עוד כמה שנים, בעזרת השם, אם התאוריה שלו נכונה.
To LIVE IS to SURF

מנותק tough guy

• Hero Member
  • I'm going in for the kill
    • דוא
« Reply #35 ב- : מרץ 02, 2009, 09:18:24 PM »
היי אסיף, חזרת עם החתימה הישנה שלך סחטיין התגעגעתי אליה  :Dחחח
Some are like water, some are like the heat
Some are a melody and some are the beat

מנותק אסיף(חדש)

• Hero Member
    • דוא
« Reply #36 ב- : מרץ 02, 2009, 11:34:23 PM »
היי אסיף, חזרת עם החתימה הישנה שלך סחטיין התגעגעתי אליה  :Dחחח

וואלה לא אחי חח , זה פשוט נושא ישן אז הוא ציטט תגובה שלי ממזמן שהיה לי את המשתמש הזה ..

לצערי אני לא יכול להכנס אליו ..

ותודה Surf4fun

מנותק orian

• Administrator
  • Hero Member
    • אתר הגלישה הטוב בישראל
« Reply #37 ב- : מרץ 03, 2009, 01:30:06 PM »
נושא מעניין מאוד
אני מקווה שהוא ינפץ את המיתוס של הגולש הלא משקיע בלימודים
במרכז טופסי נשמח לעזור בכל מה שקשור בגלישת גלים לפרטים 0504329001

מנותק הזקן והים

• Sr. Member
« Reply #38 ב- : מרץ 03, 2009, 04:47:34 PM »
האיש כמובן הוא עילוי. זה לא משהו שאנחנו מכירים ורגילים אליו ..   ;)
אבל המסר שלך הוא מצויין, אוריין.
גלישה היא משהו טוטאלי וממכר. אבל למרות זאת, המציאות מכתיבה לנו את הצורך ברכישת השכלה ומציאת פרנסה (אלא אם כן נולדים לאבא ממש, אבל ממש, עשיר חח).
אין שום מניעה לשלב גם לימודים וגם גלישה. גם קריירה וגם גלישה.
גלישה היא חלק מתרבות של פנאי ומציאת השלווה אשר לאחר שעות העבודה או הלימודים.
הדברים הללו משלימים זה את זה.

וגארט ליסי, מוכיח את זה בצורה הקיצונית ביותר ....

מנותק בר מלכוב

• Hero Member
    • דוא
« Reply #39 ב- : מרץ 04, 2009, 03:43:58 AM »
נושא מעניין מאוד
אני מקווה שהוא ינפץ את המיתוס של הגולש הלא משקיע בלימודים

אני חושב שבפורום הזה ניפצו את זה :) יש כאן הרבה אנשים חכמים ומעניינים :)